Midnight Butterflies Pro-Ana - Forum 2016-2020




OBECNIE PRZEPROWADZAMY REKRUTACJĘ

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-11-28 08:57:09

LadyMusic
Kandydat(ka)
Dołączył: 2020-11-28
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 604.1

Rekrutacja LadyMusic

Hej, na wstępie powiem, że byłam już kiedyś tutaj u Was przez jakiś czas, z nickiem najprawdopodobniej silveria. Niestety, przez nawrót depresji przestałam odzywać się na forum, nie miałam sił wstać z łóżka przez długi czas... Doprowadziło to tylko do tego, że niesamowicie przytyłam, jadłam bardzo nieregularnie i często wymiotowałam. Ale jest już dobrze, poradziłam sobie z depresją, a teraz pragnę poradzić sobie z własnym ciałem, bo czuję się z nim okropnie.

1. Czy kiedykolwiek wcześniej stosowałeś/łaś już jakieś diety? Jeśli tak to jakie?
W swoim życiu stosowałam mnóstwo diet, poczynając od ABC, SGD, zmodyfikowanej na wege wersji baletnicy, po próbowanie tych zdrowych, powyżej 1000 kcal. Te zdrowe zdecydowanie trudniej mi utrzymać. Kiedy zaczynam więcej jeść, dużo ciężej mi przestać, dlatego zdecydowanie wolę trzymać się niskich limitów, tak w granicach 500-800 kcal.
2. Czy stosujesz lub stosowałeś/łaś całkowite głodówki? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Stosowałam, choć już od dłuższego czasu sobie na nie nie pozwoliłam. Według mnie, glodowka jedno lub dwudniowa może fajnie pomóc oczyścić organizm i w jakiś sposób tez i umysł, aby ogarnąć niektóre kwestie jedzeniowe. Jeśli ktoś chce przeprowadzać dłuższe gło, to konieczne jest odpowiednie przygotowanie się, a następnie wychodzenie z tego z głową.
3. Czym jest dla Ciebie ruch pro-ana i jaki jest Twój stosunek do tzw. dekalogu?
Na pewno nie jest dla mnie żadna ideologią. Nie uznaję tez dekalogu, zdrowie powinno być czymś o co zawsze powinno się dbac, a anoreksja to dla mnie choroba.  Nie musi to jednak przekreślać dążenia do idealnej figury, byle nie po trupach. Ruch pro ana jako ludzie, społeczność, odkąd tylko dołączyłam do niego po raz pierwszy, był dla mnie przede wszystkim wsparciem. Nie tylko w jedzeniu, ale tez i w życiu. Dobrze mieć przy sobie ludzi, którzy rozumieją Twoje problemy i to z czym się zmagasz, a fora pro ana są właśnie takim miejscem.
4. Jaki jest Twój stosunek do pro-mia?
To samo co wyżej. Bulimia to również poważna choroba, niestety sama jej doświadczyłam. Wymiotowanie czasem nadal mi się zdarza, jednak czuję już nad tym dużo większą kontrolę.
5. Jak obecnie wygląda Twoja dieta? Jesteś na jakiejś konkretnej, ograniczasz kalorie, zaczynasz coś nowego? Podaj swoje bilanse (jadłospis) z ostatnich 2-3 dni.
Aktualnie nie jestem na żadnej konkretnej diecie, staram się ograniczać kalorie do max 800 dziennie. Od początku grudnia chcę trochę to zmniejszyć.
Jadlospis z ostatnich dwóch dni:
Czwartek:
Śniadanie: mały jogurt naturalny, pół banana
Obiad: pół opakowania warzyw na patelnie, pół szklanki makaronu pełnoziarnistego
Kolacja: jabłko starte z marchewką
Piątek:
Śniadanie: pół pomidora, kilka plastrów ogórka, plaster sera żółtego
Obiad: 4 kluski śląskie, surówka (jestem aktualnie w domu rodzinnym i jem rodzinne obiadki)
Kolacja: rukola, kilka kawałków tofu wędzonego, plasterek sera feta
Wychodziło poniżej 650 kcal.

6. Jaka jest Twoja waga: a) obecna b) najwyższa c) najniższa d) docelowa? Ile masz lat i ile masz wzrostu?
Aktualnie jest chyba koło 78 kg i chyba jest to moja najwyższa waga... docelowo poniżej 50 kg, to na pewno. Optymalnie byłoby 45 kg. Mam 162 cm wzrostu.
7. Jak wygląda Twoja aktywność fizyczna? Ćwiczysz coś?
Chodziłam przez miesiąc na siłownie, dopóki mi jej nie zamknęli. Teraz głównie kręcę hula hop z wypustkami i wykonuje jakieś dywanówki, chce zacząć tez ćwiczenia z gumami.

8. Czy byłaś/łeś już lub jesteś na jakimś innym forum pro-ana?
Nie jestem, byłam tutaj i kilka lat temu na anorexialife.
9. Od jak dawna się odchudzasz i kiedy trafiłeś/łaś na pro-anę?
Odchudzam się odkąd pamietam.. A na pro anę trafiłam w wieku 13/14 lat.
10. Jakie są Twoje oczekiwania wobec tego forum? Czemu chcesz tu z nami być?
Pamiętam tę cudowną atmosferę, jaka tu panowała. Chciałabym ją znowu poczuć.
11. Jak u ciebie z wolnym czasem? Czy jesteś w stanie udzielać się na forum regularnie, co najmniej raz na 2-3 dni (poza losowymi przypadkami)?
Mam bardzo dużo wolnego czasu, nie mam pracy, a studia mam prowadzone zdalnie. Właściwie nie robię nic większego.
12. Czy jesteś świadomy faktu, że na forum znajdują się osoby o różnych poglądach, stosujące rozmaite diety o różnym stopniu restrykcyjności i każdej takiej osobie w tym samym stopniu należy się wsparcie oraz że nikt nie ma monopolu na prawdę?
Oczywiście, jestem świadoma i to szanuję [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot