Midnight Butterflies Pro-Ana - Forum 2016-2020




OBECNIE PRZEPROWADZAMY REKRUTACJĘ

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-02-17 11:07:36

JenifreBreatha
Kandydat(ka)
Dołączył: 2021-02-17
Liczba postów: 1
Wiek: 19
Obecnie kg/BMI: 48.7
Najmniej kg/BMI: w niedalekiej przeszłości 45
Najwięcej kg/BMI: 49.8
Docelowo kg/BMI: 45, potem 40 i 39
Wzrost: 153
WindowsOpera 74.0.3911.107

Kwestionariusz rekrutacyjna JenifreBreatha

1. Czy kiedykolwiek wcześniej stosowałeś/łaś już jakieś diety? Jeśli tak to jakie?

Zakładając, że weganizm stosowany w celu utraty wagi jest dietą:
weganizm, głodówki, przerywany post, dieta ABC i jej "siostry"


2. Czy stosujesz lub stosowałeś/łaś całkowite głodówki? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

W najgorszym momencie stosowałam długie głodówki. Skończyło się średnio, bo włosy zaczęły wypadać, zrobiły się wory pod oczami i skóra przybrała nieprzyjemną teksturę. Czasami głodówki są w porządku, jednak nie nieprzerwane. Warto umieć głodówkować tak, aby nie stracić kontroli nad zdrowiem. W końcu co nam z chudości, jeśli będziemy martwi?


3. Czym jest dla Ciebie ruch pro-ana i jaki jest Twój stosunek do tzw. dekalogu?

Pro ana jest dla mnie przeciwieństwem anoreksji jako oczernianej choroby. To kontrola nad sobą i swoim ciałem. To od nas zależy jak będziemy wyglądać. Prościej mówić, pro ana pomaga w dążeniu do perfekcji.
Dekalog bywa pomocny w wielu kwestiach, Jednak znajdą się tam punkty, z którymi się nie zgadzam, bo na mnie się nie sprawdziły. Wpędzały jedynie w depresję podczas gdy moja waga była na świetnym poziomie. Wiadomo, że chciałam iść dalej, ale w tamtym momencie to było coś i to motywowało do dalszego działania, nie dekalog wmawiający, że NIGDY nic nie osiągnę. W takim razie po co w ogóle żyć? Dlatego wolę jednak abym to ja miała kontrolę nad sobą, z pomocą any.


4. Jaki jest Twój stosunek do pro-mia?

Jestem ogólnie przeciwnikiem wywoływania wymiotów, choć sama długo stosowałam tę metodę. Tym bardziej wracając do tematu (po wyzdrowieniu) staram się nie dopuszczać do momentu w którym stwierdzę, że zjadłam za dużo i pora to zwrócić. Wolę po prostu nie jeść.


5. Jak obecnie wygląda Twoja dieta? Jesteś na jakiejś konkretnej, ograniczasz kalorie, zaczynasz coś nowego? Podaj swoje bilanse (jadłospis) z ostatnich 2-3 dni.

15.02 - ok. 400 kcal (spalone z nadwyżką) 16.02 - pół jabłka, godzina cardio i trochę baletu 17.02 jest 10.38, na razie sączę jedynie wodę z cytryną. Nie wiem jeszcze czy będę dziś jadła, ani ile.


6. Jaka jest Twoja waga: a) obecna b) najwyższa c) najniższa d) docelowa? Ile masz lat i ile masz wzrostu?

a)48.7
b)49.8
c) w niedalekiej przeszłości 43-45


7. Jak wygląda Twoja aktywność fizyczna? Ćwiczysz coś?

Trenuję balet i łyżwiarstwo figurowe. Staram się teraz dużo ćwiczyć w domu w dobie pandemii.



8. Czy byłaś/łeś już lub jesteś na jakimś innym forum pro-ana?

Jestem od kilku dni. Wcześniej korzystałam jedynie z grup na facebooku.



9. Od jak dawna się odchudzasz i kiedy trafiłeś/łaś na pro-anę?

Podejmowałam restrykcyjne diety w wieku 12 lat, później przestałam jeść, co doprowadziło do dość poważnego wygłodzenia. Leczono mnie i pilnowano kilka lat, stąd moja świńska waga.
Brakuje mi dawnej wagi i wyglądu, dlatego wracam, tym razem ze zdwojoną siłą.


10. Jakie są Twoje oczekiwania wobec tego forum? Czemu chcesz tu z nami być?

Chciałabym otrzymać, jak i ofiarować od siebie wsparcie dla innych.


11. Jak u ciebie z wolnym czasem? Czy jesteś w stanie udzielać się na forum regularnie, co najmniej raz na 2-3 dni (poza losowymi przypadkami)?

Myślę, że byłabym w stanie udzielać się nawet częściej.


12. Czy jesteś świadomy faktu, że na forum znajdują się osoby o różnych poglądach, stosujące rozmaite diety o różnym stopniu restrykcyjności i każdej takiej osobie w tym samym stopniu należy się wsparcie oraz że nikt nie ma monopolu na prawdę?

tak


Niecały talerz zupy cebulowej z kilkoma grzankami (dorzuconymi przez mamę "z miłości" --> do otyłości)
Nie jestem pewna ile mogło to być kalorii, dlatego przytoczę randomowy wynik z Internetu. Zawsze lepiej przypadkiem podwyższyć sobie bilans, niż obniżyć.
Pokazało mi tylko 55 kcal! czy to możliwe? Może ktoś z Was bardziej zna się na zupach cebulowych? Do tego ok. 1500 ml wody, czasem z cytryną

Offline

#2 2021-02-21 19:56:16

Maus
Kandydat(ka)
Dołączył: 2021-02-21
Liczba postów: 1
Wiek: 18
Obecnie kg/BMI: 56
Najmniej kg/BMI: 54
Najwięcej kg/BMI: 63
Docelowo kg/BMI: 42
Wzrost: 160
WindowsChrome 88.0.4324.182

Odp: Kwestionariusz rekrutacyjna JenifreBreatha

1. Dla zredukowania masy ciała po prostu stosowałam się ujemnego bilansu kalorycznego. Nierzadko była to po prostu zwyczajna głodówka (od 0 do 500 kcal).
2. Kilka razy podchodziłam do głodówki wodnej. Tylko raz zrobiłam to "porządnie", tak jak trzeba (lewatywa itd.), ale po dwóch dniach zrezygnowałam. Głodówki wodne uważam za dobre, jednak nie dla każdego takie coś to dobra opcja.
3. Ruch pro-ana jest dla mnie stylem życia. Dążeniem do jego perfekcji pod każdym względem. Jest to samodyscyplina, trzymanie się wyznaczonych zasad, niepopadanie ze skrajności w skrajność. Dlatego też chcę dołączyć do tego forum - nie chcę już skrajności. Dekalog pozwala zrozumieć czym pro-ana jest. Zrozumienie go zależy od punktu siedzenia i widzenia.
4. Nie jestem za ruchem pro-mia.
5. Mój ostatni tydzień był napadem na jedzenie. Jak już wcześniej pisałam - chcę tę skrajność ograniczyć. Wcześniej siedziałam na ok. 500-600 kcal dziennie. Była to zdrowa żywność (warzywa, owoce, orzechy, nabiał), przetworzoną żywność ograniczyłam do minimum.
6. a) 56 kg b) 63 c) 54 d) na razie celuję w 42
Mam 18 lat i 160 cm wzrostu.
7. codziennie robię godzinny trening o wysokiej intensywności (np. tabata, aerobox) + staram się zrobić jak najwięcej kroków w ciągu dnia + pomoc w gospodarskie (wożenie drewna na opał itp.)
8. Nie. Ten, o ile zostanę przyjęta, będzie moim pierwszym.
9. Głodówki stosowałam już jakieś 6 lat temu. Od kilku miesięcy skupiam się stricte na redukcji masy ciała. Pro-aną zainteresowałam się dopiero w tym roku.
10. W swojej "walce" chcę być z kimś. Chcę motywować się osiągnięciami innych osób i, mam nadzieję, że będę wsparciem także dla Was.
11. W planach mam regularne, codzienne odwiedzanie forum.
12. Jestem świadoma tego, że na każdego działa coś innego. Każdego motywuje coś innego, każdy ma inne cele. Rozumiem i szanuję to.

Offline

#3 2021-07-09 22:27:51

Hange
Kandydat(ka)
Dołączył: 2021-07-09
Liczba postów: 1
WindowsOpera 76.0.4017.208

Odp: Kwestionariusz rekrutacyjna JenifreBreatha

1.Stosowałam bardzo dużo diet jak i głodówek .
2.Moja terażniejsza głodówka trwa mieisąc i trwałe głodówki najwyrzej trwaja 3,4 dni
3.. Ruch pro-ana jest dla mnie stylem życia. Dążeniem do jego perfekcji pod każdym względem. Jest to samodyscyplina, trzymanie się wyznaczonych zasad, niepopadanie ze skrajności w skrajność. Dlatego też chcę dołączyć do tego forum - nie chcę już skrajności. Dekalog pozwala zrozumieć czym pro-ana jest. Zrozumienie go zależy od punktu siedzenia i widzenia.
4.Jestem ogólnie przeciwnikiem wywoływania wymiotów, choć sama długo stosowałam tę metodę
5.ograniczam jedzenia i pije dużo wody i staram sie duzo ćwiczyc
6.a)70.4 b)73.6 c)45
7. trenuje kajak polo chodze po15000 kroków ,pływam i ćwicze w domu
8.Niestety nie
9.4 lata
10.Chciałabym otrzymać, jak i ofiarować od siebie wsparcie dla innych.
11.mysle że tak
12.jestem świadoma tego

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot